Aké dokumenty potrebujete k žiadosti na schválenie hypotekárneho úveru

Máte záujem o kúpu bytu? Rozhodli ste sa pre hypotekárny úver? Tu vám poradíme, na čo by ste nemali zabudnúť pri žiadosti o hypotéku. Cieľom tohto článku je oboznámiť vás s tým, aké druhy dokladov, potvrdení a úradných dokumentov, budete musieť banke predložiť.1. V prvom rade sú to doklady totožnosti, minimálne dva, občiansky preukaz, vodičský preukaz, preukaz poistenca…


2. Budete potrebovať potvrdenie o výške príjmu. To vám vystaví váš zamestnavateľ. Banka má síce možnosť skontrolovať, resp. vyžiadať si potvrdenie o výške príjmu v Sociálnej poisťovni, no nie je pri všetkých druhoch zamestnania.


3. Ďalším dokumentom, bez ktorého by to nešlo, je výpis z účtu. Dĺžka obdobia, za ktoré máte predložiť výpis z účtu, medzi jednotlivými bankami líši. Niektoré žiadajú výpis za 1 mesiac, iné za 3 alebo 6 mesiacov.


4. Banka si tiež chce overiť výšku vášho úverového zaťaženia. Preto si väčšinou banka sama, avšak s vašim súhlasom, vyžiada výpis z úverového registra.


5. Nevyhnutnosťou je v prípade hypotekárneho úveru predloženie kúpnej zmluvy. V prípade bezúčelového spotrebného úveru kúpnu zmluvu nepotrebujete dokladovať.


6. Mnohým bankám je nutné predložiť znalecký posudok nehnuteľnosti. Iné banky majú kapacity samé si zabezpečiť interné ocenenie objektu. Súčasťou znaleckého posudku, na ktorú by ste nemali zabudnúť je aj list vlastníctva.


7. Jedným z nevyhnutných dokladov pre schválenie hypotekárneho úveru je poistná zmluva zakladanej nehnuteľnosti v prospech banky.


Tieto dokumenty budete potrebovať, ak chcete žiadať hypotéku na byt. V prípade, že máte záujem o rekonštrukciu rodinného domu alebo žiadate o úver za účelom kúpy pozemku, či v istej fáze výstavby nového objektu, banka bude od vás žiadať ďalšie doplňujúce dokumenty.​POUŽÍVANIE COOKIES

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

© 2020 BizPartner Group​

Zastúpenie pre Slovensko

BizPartner a.s.

Dlhé hony 5031/6

058 01 Poprad, Slovensko

Phone: +421 911 660 535

Zastúpenie pre Českú Republiku

BizPartner Group CZ s.r.o.

Výstavní 1928/9

701 00 Ostrava, Česká Republika

Phone: +420 702 820 995​​

Zastúpenie pre Nemecko a Rakúsko

BizPartner Group GmbH

Augsburger Str. 33

107 89 Berlin, Germany

Phone: +49 30 567 95567

Zastúpenie pre UK a Írsko

BizPartner Group Ltd.
20-22 Wenlock Road

17GU London, UK

Phone: +44 744 191 5979